Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
Гродненский Форум
29 Март 2024, 12:01:16
Новости, реклама:
   Главная   Новости Гродно Помощь Игры Календарь Войти Регистрация   Меню
Гродненский Форум > Детская площадка > Общие вопросы ДП
(Модераторы: SHALI, -Jeanne-, raduga, mariana) > Тема:

БЕЛАРУСКАЯ ПЛЯЦОЎКА

Страниц  : 1 2 4 5 Далее»  Все   Вниз
  Печать  
Автор Тема: БЕЛАРУСКАЯ ПЛЯЦОЎКА  (Прочитано 34172 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Nasta
Настоящий гродненец
****

Репутация: +63/-0
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 662


Просмотр профиля
« Ответ #60 : 07 Май 2012, 23:38:46 »

простите, что вмешиваюсь в вашу беседу, но если мне не изменяет память, то в 40 саду(от Азота) на Пушкина была  группа(кружок?) белорусского языка.Тот же белорусский "куток" Вам, Nasta, было бы удобно....Поинтересуйтесь, садик ведь  и сам по себе неплохой.
Цiкава, цiкава. У нас шмат дзяцей з дома водзяць у гэты садок (дарэчы ён Азотаускi), i нiхто з бацькоу не казау пра той гурток...
Дарэчы мая пляменнiца ходзiць у Хiмвалакноускi на Томiна (ня ведаю нумар), дык там у звычайных групах выхавацелькi старалiся самыя вядомыя традыцыi народныя дзецям распавядаць - ладзiлi Каляду, да Вялiкадня нешта рабiлi...хоць так
Записан
tanuhas
как-то так))))
Гигафлэймер
*****

Репутация: +3008/-8
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 25951


Просмотр профиля
« Ответ #61 : 07 Май 2012, 23:49:46 »

простите, что вмешиваюсь в вашу беседу, но если мне не изменяет память, то в 40 саду(от Азота) на Пушкина была  группа(кружок?) белорусского языка.Тот же белорусский "куток" Вам, Nasta, было бы удобно....Поинтересуйтесь, садик ведь  и сам по себе неплохой.
Цiкава, цiкава. У нас шмат дзяцей з дома водзяць у гэты садок (дарэчы ён Азотаускi), i нiхто з бацькоу не казау пра той гурток...
Дарэчы мая пляменнiца ходзiць у Хiмвалакноускi на Томiна (ня ведаю нумар), дык там у звычайных групах выхавацелькi старалiся самыя вядомыя традыцыi народныя дзецям распавядаць - ладзiлi Каляду, да Вялiкадня нешта рабiлi...хоць так

поинтересуйтесь.2 года назад я была у заведующей этого сада-кружок был.И что-то еще....
Ну и в нашем 91 саду тоже есть воспитатель, который белорусскую "хатку" ведет, на утренник детки по 2 стиха учат-на русском и на белорусском.И Калядки у нас тоже были-по всем группам ходили "козочки"(так мой ребенок рассказывал Смеющийся).
Записан
Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #62 : 07 Май 2012, 23:53:58 »

Пра садок на Томіне мне казалі ў РАНА. Але я, напрыклад, без машыны, толькі дзеля эпізадычных заняткаў і народных традыцый вазіць сына ў такую далечыню вазіць не буду. Нашаму дзіцю і дома беларушчыны хапае. А вось дзеля таго, каб быць у кампаніі аднадумцаў-малалетак і вывучаць сучасную мову, - вазіла бы і на Урублеўскага.
Записан

Sjarozha
Гродненец
**

Репутация: +13/-1
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 149


За сильную и працьвятаюшчую!

Просмотр профиля Email
« Ответ #63 : 08 Май 2012, 08:57:23 »

зразумеў, дзякуй, мы былі у 54 садку, уся арганізацыя там па-руску проста больш заняткаў на беларускай мове есць, загадчыца сказала што есць магчымасць зарганізаваць і беларускую групу але няма жадаючых
Записан
*Victory*
Почетный гродненец
*****

Репутация: +754/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1385


Просмотр профиля
« Ответ #64 : 08 Май 2012, 10:49:19 »

Мне вельмі хацелася б аддаць дзіця ў такую групу Веселый  Хоць у школе потым лягчэй будзе  Подмигивающий  
Машыны ў нас ёсць, але вазіць на Томіна надта далека Грустный
А вось на Пушкіна, ці куды-небудзь па Ленінскім раёне - гэта было б вельмі зручна!!!!!
Наталля, а можна нас унесці ў ваш спіс? Але нам да двух яшчэ далека...
Записан
Zwillinge
Почетный гродненец
*****

Репутация: +335/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1623


Софья - 02.09.2011

Просмотр профиля
« Ответ #65 : 08 Май 2012, 11:09:18 »

О, цікава! А дзе такі сад размешчаны?
Пушкина, 26а. т.413925
Записан
Nasta
Настоящий гродненец
****

Репутация: +63/-0
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 662


Просмотр профиля
« Ответ #66 : 08 Май 2012, 15:04:24 »

Беларусачка, здаецца мне, што вы у гэтым пытаннi самая актыуная.
Калi будзе жаданне распытаць пра магчымасць стварэння беларускае групы у садаках, вось тэлефоны 9га садка - 77-17-31 (загадчыца Любоу Максiмауна), i яшчэ 11га 74-60-49 (загадчыца Вольга Сягрееуна).
Са свайго боку паспрабую запытаць у 9ым садку. Толькi гэты садок знаходзiцца памiж вулiцамi Церашковай i Каханоускага (раён чыгуначнага пераезду, аграрнага унiвера на Цiмiразева), можа гэта не зусiм зручны раён...
Записан
Dinah
Почетный гродненец
*****

Репутация: +173/-0
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1075

Просмотр профиля
« Ответ #67 : 08 Май 2012, 18:33:23 »

Химвалакноуски садок на Томина - гэта № 74. Каля майго дому. Але туды патрапиць амаль што немагчыма. Тольки праз кирауництва "Химвалакно". Я б з задавальненнем сваю дачку адправила б у беларускамоуную групу у 74-ы садок.
Записан

 
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #68 : 10 Май 2012, 16:39:33 »

У 24 садку таксама час ад часу ўспамінаюць беларускую мову. Але хацелася б большага. Для сабе вырашыў пакуль не шукаць, ды не настойваць на беларускамоўным навучанні. А вось калі пойдзе ў школу, тады паспрабую запісацца ў беларускамоўны клас.
Далучаюся да вашай ініцыятывы.
Записан
tanuhas
как-то так))))
Гигафлэймер
*****

Репутация: +3008/-8
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 25951


Просмотр профиля
« Ответ #69 : 10 Май 2012, 19:30:00 »

простите, что вмешиваюсь в вашу беседу, но если мне не изменяет память, то в 40 саду(от Азота) на Пушкина была  группа(кружок?) белорусского языка.Тот же белорусский "куток" Вам, Nasta, было бы удобно....Поинтересуйтесь, садик ведь  и сам по себе неплохой.
Цiкава, цiкава. У нас шмат дзяцей з дома водзяць у гэты садок (дарэчы ён Азотаускi), i нiхто з бацькоу не казау пра той гурток...
Дарэчы мая пляменнiца ходзiць у Хiмвалакноускi на Томiна (ня ведаю нумар), дык там у звычайных групах выхавацелькi старалiся самыя вядомыя традыцыi народныя дзецям распавядаць - ладзiлi Каляду, да Вялiкадня нешта рабiлi...хоць так

вот буквально вчера во дворе разговаривали со знакомой, у нее девочка год назад в 40 сад ходила и встречались они с подружкой садиковской.Так вот их группа (с 3 до 4лет) неделю назад на какое-то мероприятие показывала спектакль на белорусском языке.Так что какая-то работа ведется точно.
Записан
televital
Почетный гродненец
*****

Репутация: +69/-0
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 1286


Я люблю этот Форум!

Просмотр профиля
« Ответ #70 : 11 Май 2012, 00:24:32 »

А вось калі пойдзе ў школу, тады паспрабую запісацца ў беларускамоўны клас.
Паспрабую  Улыбка. Я таксама так думаў. Калі ня будзе суполкі, толькі і застанецца паспрабаваць. Грустный
Записан
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #71 : 11 Май 2012, 10:57:08 »

Паспрабую  . Я таксама так думаў. Калі ня будзе суполкі, толькі і застанецца паспрабаваць.
Не будзе суполкі, дык прыйдзецца яе збіраць. Але думаю, што яна будзе Подмигивающий.
Записан
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #72 : 15 Май 2012, 10:32:40 »

Аказалася, у Ленінскім раёне ў іх базе 2 ці 3 чалавека (і мы ў тым ліку), у кастрычніцкім толькі 2, з якіх 1 мой сын не із раёну і 1 незнаёмая мне дама.
Сёння запісаўся ў гэты спіс жадаючых. Мы ў гэтым спісе чацвёртыя (за Беларусачкай). Няўжо больш жадаючых няма?
Записан
*Victory*
Почетный гродненец
*****

Репутация: +754/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1385


Просмотр профиля
« Ответ #73 : 15 Май 2012, 16:26:13 »

Мы ў гэтым спісе чацвёртыя (за Беларусачкай). Няўжо больш жадаючых няма?

так а можна падрабязней аб гэтым спісе? Запісвацца там жа дзе і на чаргу ў садок станавіліся? І на базе якога садка гэтая суполка будзе? А з якога ўзросту возьмуць? Падзяліцеся інфармацыяй хто-небудзь, калі ласка!  Улыбка
Записан
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #74 : 15 Май 2012, 17:49:21 »

У гэты спіс запісваюць усіх жадаючых ісці ў беларускамоўную групу дзіцячага садка. Можна падысці ў адно акно аддзела адукацыі, яны скажуць, куды прайсці. А можна адразу ў Аддзел адукацыі да галоўнага спецыяліста па дашкольнаму выхаванню.
У Аддзеле адукацыі Ленінскага раёна гэта, здаецца, 256 каб.
Калі яны набяруць групу (хаця б 12 чал.), будуць вырашаць, дзе зрабіць гэту групу.
Записан
*Victory*
Почетный гродненец
*****

Репутация: +754/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1385


Просмотр профиля
« Ответ #75 : 15 Май 2012, 18:28:39 »

Andrey-g, дзякую
Записан
-Jeanne-
Moderator
*****

Репутация: +3458/-3
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 12792


S Просмотр профиля
« Ответ #76 : 16 Май 2012, 22:22:53 »

девочки, смотрите какой интересный сайт

http://n-compas.jimdo.com/
Записан

Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #77 : 17 Май 2012, 00:12:56 »

Выбачаюся, што знікла - проста ўжо апускаюцца рукі  Грустный Мы зможам дасягнуць пажаданага, толькі калі МЫ БУДЗЕМ РАЗАМ . Пакуль абтэлефаноўвала свой спіс, у чарговы раз падцвердзіўся беларускі дыягназ "мая хата скраю"  Злой На жаль, маё ўменне пераконваць слабее за аргументы "здраднікаў". Прабачце, я зараз уся на эмоцыях, але як яшчэ назваць людзей, якія ведаюць, што толькі разам мы сіла, і саскокваюць?! Злой

Садок №40. Выхавацельніца Людміла Рыгораўна - наш чалавек!!!!  Веселый Яна казала маімі словамі!  Улыбка Хваліла 54 садок з іх добрай базай і раіла дзеля сваіх перакананняў не звяртаць увагі на адлегласці. У іх садку ніколі не было ні групы, ні гуртка. Але! У іх кожная пятніца беларуская, калі ўсе выкладчыкі размаўляюць па-беларуску!!!!! І сама пачала чытаць мне лекцы пра родную мову, нашы правы, і г.д.  Улыбка У заяве ўказваецца, на якой мове размаўляць з дзіця, і ў іх ёсць 1 беларускі хлопчык! Але яны азотаўскія Грустный

Кастрычніцкі АА (Гагарына) Святлана Ўладзіміраўна 52-05-65
Які раз размаўляю, усё новая інфармацыя Грустный Галоўнае адно - гэты чалавек не верыць, што ў нас можна сабраць групу, бо няма попыту. А правілы....... Злой Пад пэўны сад толькі дзеці да яго прыпісаныя і строга-строга па ўзросце. Сёння ўжо не было межаў 2-4 гады, а толькі яслі 2-3 і сад 3-4 (на 1 верасня). Мінулы раз я памылілася  - у іх няма ніводнага пажаданага на садок акрамя мяне!!!!! Я прад'яўляла ёй прэтэнзіі аб неправільна напісаных заявах, а яна мне толькі пра тое, што я адзіная. А калі і ёсць той спіс, пра які яна ўжо ад мяне чула, то чаму ніхто не запісаўся ў яе, каб яны планавалі нашу групу? Рытарычнае пытанне.

Ленінскі АА (Савецкая) Святлана Андрэеўна 74-07-85
Калі ласка, хто яшчэ не запісаўся, запішыцеся і там, і там. Але на Ленінскі ў мяне толькі і засталіся спадзяванні, зацікаўленасць там адчуваецца. Тут мне казалі пра рамкі 2-4 гады. Але не раней Грустный Шчыра кажучы, мне не тэрмінова аддаваць Францішка ў гэтым годзе, бо бачу, што ў нашым спісе мы самыя старэйшыя, не ўлічваючы ўжо дарослай Дыяны Andrey-g (4 гады)Улыбка Дарэчы, Андрэй, знайшла вам кампанію на школу (Варвара 4 год).

Такія вось справы.... Што далей рабіць - не ведаю...  Было жаданне схадзіць куды вышэй, ды напісаць артыкулы ў прэссу, але ведаеце, што для гэтага трэба Улыбка Маса Улыбка
Записан

televital
Почетный гродненец
*****

Репутация: +69/-0
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 1286


Я люблю этот Форум!

Просмотр профиля
« Ответ #78 : 17 Май 2012, 00:55:11 »

Падсумуем. Дзеля "самастойнага" стварэньня групы патрэбна 10-15 апантаных бацькоў з аднаго раёну, бо калі спатрэбіцца вазіць дзіцё з Вішняўца на Ўрублеўскага ці наадварот,апантанасьць у большасьці зьнікне.
 Больш "рэальны"шлях, гэта калі з нейкага перапуду  аддзел адукацыі валявым рашэньнем створыць групу, ну хоць бы ў якасьці эксперыменту.
Записан
Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #79 : 17 Май 2012, 01:26:38 »

Не, я бы на АА пакуль не гнала - як паказала практыка, чалавечы фактар тут істотны.

А па-другое мы і самі можам Улыбка Калі не яны сілай, а мы ўсе разам прыйдзем, пакажамся, што зрабілі за іх працу, і просім для сваіх дзетак усе ўмовы. Мінімум нас 12 павінна быць па іх стандартах. Але калі мы збярэмся 8-ю, што не зачэпяцца за нас як за "эксперыментальную" групу?!

Я так зразумела, што людзі напужаліся вуліцы Ўрублеўскага. А калі паглядзець на гэтую справу як на элітны садок?! Як возяць на Каліноўскага ў нейкі блатны-блатны? А як габрэйская суполка дзесьці на катэджы арганізавалі садок для сваіх дзетак?

Мы пакуль грант не выігралі на прыватны. Таму што самі гэтага не жадаем, так жа?!
Записан

televital
Почетный гродненец
*****

Репутация: +69/-0
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 1286


Я люблю этот Форум!

Просмотр профиля
« Ответ #80 : 17 Май 2012, 13:59:26 »

Дык колькі зараз рэальна дзетак?
Записан
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #81 : 17 Май 2012, 16:08:28 »

Дык колькі зараз рэальна дзетак?
Трэба яшчэ ўлічваць узрост дзетак. Жадаючых займацца па-беларуску, здаецца, пакуль недастаткова.
Записан
*Victory*
Почетный гродненец
*****

Репутация: +754/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1385


Просмотр профиля
« Ответ #82 : 17 Май 2012, 17:36:53 »

Ленінскі АА (Савецкая) Святлана Андрэеўна 74-07-85

Увесь дзень тэлефаную - нікто не падыходзіць  Грустный
можа разоў 20 набірала...
Записан
Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #83 : 17 Май 2012, 23:41:40 »

Нумар   Імя       Кантакт                 Народзіны   На 1.09.12
1   Францішак   Беларусачка   24,11,2009   2,9
2   Яраш      Amelia.by   19,04,2010   2,4
3   Надзя                       27,03,2010   2,5
4   Вера       Афтсдфгы   18,11,2010   1,9
5   Паўліна      Sjarozha   24,02,2010   2,6
6   Юльян                       11,09,2010   1,11
7   Надзя      DaLi                 30,07,2010   2,1
8   Ліда                       04,01,2009   3,7
9         Вика-Виктория                    1,6
10         Nasta                                  1,6
11   Дыяна      Andrey-g   16,04,2008   4,4
12   Леся        televital                 28,04,2009   3,4

ЗЫ: калі пішу - табліца роўная. Далучаю - касіць. Выбачайце!

Вось спіс. Ну, 7 чалавек на групу 2-3 разам з тымі, хто жадае саскочыць у нас сабралася Улыбка Вікторыя і Наста, дашліце мне, калі ласка, вашы дадзеныя, хоць на будучае буду мець. Сёння разам з жонкай Sjarozhy, дарэчы, іх дачушка ўжо размаўляе па-беларуску Улыбка, дамовіліся праз тыдзень пад'ехаць у 54 садок і на месцы паразмаўляць з будучымі выхавацелямі. televital, далучайцеся і вы! За гэты час УСІМ са спісу трэба быць запісанымі ў 2 раёнах АА!!!

У Ленінскім раёне там 1 спіс, і пакуль 1 садок, 54. У Кастычніцкім спецыяліст прыпісвае толькі да канкрэтнага садку. Мы з Францішкам замацаваны за 80-ым (Кляновая/Шчорса), калі будуць настойваць, то называйце гэты, так як мы там на ўвесь раён адзіныя, а вазіць усё-роўна куды. З аднаго боку - акраіна, з другога - цэнтр пад бокам Улыбка
Записан

*Victory*
Почетный гродненец
*****

Репутация: +754/-1
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 1385


Просмотр профиля
« Ответ #84 : 18 Май 2012, 15:43:23 »

Ленінскі АА (Савецкая) Святлана Андрэеўна 74-07-85
Наталля, эта дакладны нумар?  Зноў ніхто не падыходзіць  Грустный
Записан
Andrey-g
Настоящий гродненец
****

Репутация: +218/-3
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 367


тэл. 783-39-26 (МТС)

Просмотр профиля
« Ответ #85 : 18 Май 2012, 16:48:45 »

На іх сайце таксама гэты нумар:
Галоўны спецыяліст сектару дашкольнай адукацыі: Мялешка Святлана Андрэеўна. Каб. 253, тэл. 74-07-85.
Записан
Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #86 : 04 Июнь 2012, 22:55:54 »

Хто запісаўся - падзяліцеся, калі ласка, уражаннямі Улыбка

У сераду разам з Афтсдфгы ідзем у Ленінскі АА на прыватную размову звяраць спісы Улыбка На наступным тыдні планую ў той садок пад'ехаць, з выхавацелькамі пазнаёміцца.

Чулі, у транспарце пусцілі рэкламу пра набор у беларускую групу?

І яшчэ тут прадублюю: 7 чэрвеня (чацвег) а 17.30 у Музеі Рэлігіі чарговы канцэрт для дзетак і экскурсія па залі музея з экспазіцыяй "З крыніц спрадвечных..." (традыцыйная беларуская культура)

Прыходзьце! Добрая нагода пазнаёміцца, з кім пакуль толькі перапісваліся Улыбка
Записан

Беларусачка
Настоящий гродненец
****

Репутация: +932/-5
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 903


Просмотр профиля WWW
« Ответ #87 : 17 Июнь 2012, 23:49:33 »

У чацвер іду з адной мамай ў выканкам да начальніка аддзелу адукацыі, прыкладна аб 11. Хто жадае - далучайцеся! Улыбка

Нечакана з'явілася выдатная навіна!  Веселый Адна дзеўчына з адукацыяй "Беларуская мова і літаратура" і вопытам прыцы ў дзіц. садку мае вялікае жаданне працаваць у беларускай групе  Целующий Нават калі група атрымаецца і не поўная, і яе даб'юць рускімі дзецьмі - лепшага навучання па-беларуску нашы дзеці не атрымаюць, бо гэтая спадарыня ідзе да нас з-за ідэйных перакананняў, а не пад прымусам АА. У чацвер яна ідзе з намі Улыбка

Візіт у ленінскі АА на месцы і ў прысутнасці сведак паказаў нам, як яны не толькі не зацікаўлены ў наяўнасці беларускай групы, але і робяць усё магчымае, каб нашаму аб'яднаню не садзейнічаць  Злой Мая знаёмаю за тыдзень да нашага візіту запісвалася ў іх на месцы ў групу - яе нідзе ў спісах не было. Затое астатнія дзеці выпадкова пазнаходзіліся раскіданымі па 2 кампутарах. Магчыма, у кожным кампутары аддзелу было па-трошку Улыбка Яны перапісалі мой спіс - на 1 верасня ў садок збіраецца 8 дзяцей:
1   Францішак   Беларусачка   2,9
2   Яраш      Amelia.by      2,4
3   Вітаўт     vitaut2010   2,5
4   Леся        televital       3,4
5   Паўліна      Sjarozha   2,6
6   Юльян                         1,11
7   Надзя      DaLi              2,1
8   Багдан                        2,5
Записан

televital
Почетный гродненец
*****

Репутация: +69/-0
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 1286


Я люблю этот Форум!

Просмотр профиля
« Ответ #88 : 18 Июнь 2012, 00:19:38 »

робяць усё магчымае, каб нашаму аб'яднаню не садзейнічаць
Яны проста ігнаруюць. У іх іншай працы шмат.
Записан
Mikalaj
Гродненец
**

Репутация: +14/-0
Offline Offline

Пол: Мужской
Сообщений: 100

Просмотр профиля
« Ответ #89 : 18 Июнь 2012, 10:04:35 »

У чацвер іду з адной мамай ў выканкам да начальніка аддзелу адукацыі, прыкладна аб 11
Можа я з вамі. Патэлефаную.
Записан

Страниц  : 1 2 4 5 Далее»  Все   Вверх
  Печать  
 
Перейти в:  

Войти
Войдите, чтобы добавить комментарий

Войдите через социальную сеть

Имя пользователя:
Пароль:
Продолжительность сессии (в минутах):
Запомнить:
Забыли пароль?

Контакт
Powered by MySQL Powered by PHP Мобильная версия
Powered by SMF 1.1.20
SMF © 2006-2024, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
| Sitemap
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страница сгенерирована за 0,244 секунд. Запросов: 19.