Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
Гродненский Форум
09 Июнь 2024, 21:06:50
Новости, реклама:
   Главная   Новости Гродно Помощь Игры Календарь Войти Регистрация   Меню
Гродненский Форум > Религия > Католицизм > Тема: Re: Акции, форумы, встречи....
(Модераторы: Админ, RockeR, katolik) > Тема:

Сообщение #12777968

Страниц  : 2 Далее»  Все   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Re: Акции, форумы, встречи....  (Прочитано 21556 раз)
0 Пользователей и 2 Гостей смотрят эту тему.
Lietuva
Новенький


Репутация: +1/-1
Offline Offline

Сообщений: 2

Просмотр профиля Email
« Ответ #0 : 24 Март 2014, 17:54:57 »

Адкрытае пісьмо пастара Ульфа Экмана аб пераходзе ў Каталіцкую царкву

9 сакавіка на нядзельным набажэнстве ў царкве "Слова Жыцця" ў Упсале, Швецыя, пастар Ульф Экман і яго жонка Біргіта паведамілі вернікам пра сваё рашэнне далучыцца да Каталіцкай царквы. Муж і жонка праінфармавалі сваю царкву, што дадзенае рашэнне стала вынікам доўгага працэсу разважанняў і малітваў. На працягу апошніх дзесяці гадоў пастар Ульф і Біргіта часта перасякаліся з каталікамі ў Швецыі і за яе межамі, што адбілася як на іх духоўных перажываннях, так і на перакананнях. Пастар Ульф напісаў ліст да вернікаў царквы "Слова Жыцця".

Дарагія сябры Міжнароднай Арганізацыі Слова Жыцця, Я малюся аб тым , каб у вас усё было добра і Божае благаслаўленне было на вас і вашым служэнні. Я з нецярпеннем чакаю хуткай сустрэчы з многімі з вас на Кангрэсе Слова Жыцця ў Эфэсе.

У гэтым лісце я хацеў бы падзяліцца з вамі тым рашэннем, якое прынялі я і мая жонка Біргіта.

Як вы верагодна ведаеце, у мінулым годзе адбыліся перамены ў служэнні Слова Жыцця, Упсала.

Наша царква прыняла новага Старэйшага Пастара, Юакіма Люндквіста. Ён цудоўны чалавек, вядзе выдатную працу і вельмі паважаны ў царкве. Перадача прайшла вельмі добра, так што і царква і розныя служэнні ў ёй добра функцыянуюць. Мы змянілі фармат некаторых служэнняў, што дазволіла зрабіць усю структуру больш эфектыўнай. Наш сын Джонатан Экман стаў выканаўчым дырэктарам і яго праца разам з Саветам вельмі эфектыўная. Крысціян Окерхіельм стаў маім пераемнікам як Дырэктар Місіі. Я ведаю, што Крысціян вельмі паважаны ўсімі пастарамі ў міжнародным служэнні і яго сэрца адкрыта для ўсіх вас.

Праца працягвае расці і я ўпэўнены, што гэтыя браты і Слова Жыцця будуць для вас добрымі партнёрамі ў служэнні ў будучыні. Я ўпэўнены, што праца ў вельмі добрых руках і, па ласцы Божай, будучыня выглядае выдатна.

Нядаўна Біргіта і я сышлі на пенсію і перасталі працаваць у Слове Жыцця. Але мы па-ранейшаму служым Госпаду, і хочам заставацца актыўнымі, служачы Яму ў гэты перыяд нашага жыцця. Азіраючыся назад, на 30 гадоў нашага служэння, мы бачым у ім тры этапы.

Першым было будаўніцтва царквы Слова Жыцця, прапаведаванне Евангелля, вучэнні аб веры і Духу Святым праз Біблейскі цэнтр Слова Жыцця. Мы бачылі тысячы студэнтаў, якія прайшлі нашу біблейскую школу. Другім этапам стала наша місіянерская праца, паездкі з прапаведаваннем Евангелля ў многія краіны, насаджэнне цэркваў і Біблейскіх школ, развіццё сеткі цэркваў Слова Жыцця ў многіх месцах. Вы плод гэтай часткі нашага жыцця і служэння, і мы сапраўды ўдзячныя Госпаду за ўсіх вас!

Трэці этап пачаўся з 2000-х гадоў. У нас стала расці моцнае жаданне і разуменне важнасці Хрысціянскага адзінства. Мы хацелі дапамагчы ўсім вернікам, уключаючы і вас, якія з'яўляюцца часткай нашай сеткі цэркваў, атрымаць больш глыбокае разуменне Цела Хрыста і палепшыць адносіны з народам Божым ў гістарычных цэрквах.

У гэтым працэсе, мы ўвесь час кантактавалі з Каталіцкім Касцёлам, асабліва пакуль мы жылі тры гады ў Ізраілі. Гэта прывяло да сяброўства, больш глыбокага разумення, паступовага збаўлення ад забабонаў і ўмацаванню нашага імкнення да адзінства. Гэта стала для нас дзіўнай прыгодай, якая суправаджалася асабістай малітвай і вывучэннем, гэта дапамагло нам адкрыць для сябе тое, як шмат у нас агульнага з Каталіцкім Касцёлам. У нас агульная гісторыя, якая вядзе нас да апосталаў. Мы падзяляем агульныя цэнтральныя дактрыны нашай веры, і нават у абавязку перад імі за развіццё класічных догмаў. У нас агульнае моцнае прысвячэнне высокай маралі і, разам з мільёнамі каталікоў, мы падзяляем з імі перажыванне Пяцідзесятніцы.

У працэсе гэтага, я выявіў як мала ведаў пра іх, іх духоўнае жыццё і іх вераванні. Неўсвядомлена я быў носьбітам мноства забабонаў і няправільных адносін, быў хуткім на суд, нават не ведаючы таго, у што яны на самой справе вераць. Было вельмі карысна высветліць гэта і пакаяцца ў абыякавасці і павярхоўнасці, заснаванай не на іх ўласных крыніцах, але на інфармацыі праціўнікаў, і выявіць ў іх вельмі багатую спадчыну, моцную тэалагічную падставу і глыбокую любоў да Езуса.

З-за гэтага адкрыцця, мая жонка і я, сталі ўсё больш і больш шанаваць тое, што ўбачылі. Мы адчулі, што Госпад цягнуў нас усё бліжэй да гэтай царквы. Гэта быў глыбока асабісты працэс, які доўжыўся каля 10 гадоў. Крок за крокам мы адчувалі кіраўніцтва Духа, чулі Голас Госпада і, у рэшце рэшт, ясна зразумелі, што Ён вёў нас да таго, каб далучыцца да іх і стаць часткай Каталіцкай Царквы.

Я б хацеў асабліва адзначыць, што гэта мой асабісты шлях, гэта не той шлях, які мы чакаем ад Слова Жыцця ў цэлым, як у краіне, так і за мяжой. Сёння Слова Жыцця значна больш адкрыта да ўсяго Цела Хрыста, чым 10 гадоў таму. Адзінства застаецца часткай бачання і Слова Жыцця працягне выконваць сваё асаблівае пакліканне, якое заставалася нязменным з 1983 года: "узброй Мой народ словам веры, пакажы ім духоўную зброю, якая ў іх ёсць, навучы іх выкарыстоўваць гэтую зброю і вышлі ў пераможную бітву за Госпада".

Пасля маёй размовы з біскупам Стакгольма, мы папрасілі аб прыняцці нас у каталіцкі Касцёл. Гэта адбудзецца позняй вясной у гэтым годзе. Сёння, 9 сакавіка 2014 г. , мы публічна паведамілі пра гэта нашаму сходу і ўсім партнёрам Слова Жыцця.

Я разумею, што гэтая навіна стала поўнай нечаканасцю для некаторых з вас. Для іншых, хто быў да нас бліжэй апошнія гады, гэта не сюрпрыз. Я даволі шмат пісаў і казаў пра гэта апошнія 10 гадоў. Вам не абавязкова трэба згаджацца з нашым рашэннем, але мы просім вас паважаць яго. Гэта не было чымсьці спантанным, але гэта рашэнне мела працэс і паэтапна спела з мноствам малітваў і разважанняў.

І Біргіта і я адчуваем глыбокі свет у сэрца з нагоды гэтага рашэння. Мы бачылі руку Божую, цудоўна, мякка і часам звышнатуральна накіроўвала яна нашы крокі ў гэты бок. Мы перажылі сустрэчу з Панам і Яго любоўю ўнікальным і моцным чынам. Гэта прывяло нас да яшчэ большай любові да Яго і запаліла ў нас яшчэ большае жаданне да Яго Касцёла і Яго Валадарства. Так шмат добрага прыгатавана для ўсіх нас у будучыні, калі мы ідзем разам з Езусам.

Гэта не разрыў адносін. Некалькі месяцаў таму, Госпад даў мне слова: "Задача выкананая, але сяброўства застаецца". Мы цэнім сяброўствам з усімі вамі, братамі і сёстрамі ў Хрысце, і верым, што мы працягнем жывыя ўзаемаадносіны і захаваем глыбокае адзінства ў Хрысце, але ў іншай якасці. Давайце чэрпаць натхненне адзін ад аднаго, і разам працаваць для ўмацавання Цела Хрыста на зямлі. Хай дабраславіць вас Госпад! У Хрысце, для ўсяго свету,

Ульф Экман

Крыніца: baznica.info
Записан
Страниц  : 2 Далее»  Все   Вверх
  Печать  
 
Перейти в:  

Войти
Войдите, чтобы добавить комментарий

Войдите через социальную сеть

Имя пользователя:
Пароль:
Продолжительность сессии (в минутах):
Запомнить:
Забыли пароль?

Контакт
Powered by MySQL Powered by PHP Мобильная версия
Powered by SMF 1.1.20
SMF © 2006-2024, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
| Sitemap
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страница сгенерирована за 0,164 секунд. Запросов: 20.