Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
Гродненский Форум
25 Апрель 2024, 11:05:34
Новости, реклама:
   Главная   Новости Гродно Помощь Игры Календарь Войти Регистрация   Меню
Страниц  : 1  Все   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Re: Умовы адрадження, самавызначэнне нацыі і  (Прочитано 4770 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
redbird
Почетный гродненец
*****

Репутация: +532/-4
Offline Offline

Пол: Женский
Сообщений: 2731


Просмотр профиля
« Ответ #30 : 14 Апрель 2019, 00:26:55 »

Вой-вой, гэта ж трэба так адсцябаць сябе Вітаўтавай дзягаю... Прама не Бацькін Сын, а унтэрафіцэрава ўдава. Смеющийся

Разглядаю дзягу гэту жалезную срэбрана-залатую, і што я бачу? Што я бачу? Ваўкоў, птушачак ды змея-Вялеса, Ярылавага бацьку, таго самага Вялеса, каторага нарадзіла дзіўная істота, свяшчэнная карова з рагамі... Каторы ператварыўся ў вадзянога змея і сумленна спрабаваў адбіць тую Дзіву ў Перуна папросту з вяселля. А Дзіва такая прама Рагнеда-Рагнеда, ціпа не жадаю рабуціча каровіна сына розбуці. Смеющийся

Цікавостка: Рог-не-даў Вялес бадлівай Рагнедзе, у адрозненні ад бацькі, Рог-валода. Смеющийся Уладзіміра абула яна дык абула з усімі ягонымі ідаламі-Перунамі, якія так і пакаціліся ў рэчку і на марское дно да пакаранага і адпомшчанага змея-Вялеса. Вось Уладзімір дык сапраўдны быў дзікун, дзічэйшага ўявіць складана. Нейкі бясконцы гвалт. Злой

Адкуль я ведаю, адкуль я ведаю пра Ярылу... ад дзеда свайго чула, а ўжо ад маёй маці раз-пораз чуюць унукі.  Пардон! Ярыла адзіны бог, якога бабулькі беларускія вышывалі ў чалавечым абліччы на кані, астатнія багі - проста дробныя сімвалы. Ярыла да таго ж меў ўладу над ваўкамі-ваўкалакамі. Улыбка





Добавлено: [time]Сбт 13 Апр 2019 21:40:44[/time]
особь по мянушке redbird, которая(по её заявлениям) ходит церковь
redbird мілевідзяная ў кожным храме, Сыне, кожную малітву, кожны абрад ведае і асэнсоўвае падрабязна і з кожным святаром пагутарыць як мае быць, з павагаю і пашанаю. redbird аніякі Буры не забіў бы, бо redbird у хрысціянстве як рыба ў вадзе, і ў каталічаскім на польскай умее, і па-руску ў праваслаўных не разгубіцца. Улыбка А нават былі ў мяне два сябра-габрэя вельмі сталага ўзросту, з якімі шмат было размовы пра ветхі завет і італьянскіх мастакоў. Улыбка
Ахъ, Сыне, redbird двойчы ахрышчаная, у тым ліку ў касцёле, а потым раптоўна мірапамазаная ў праваслаўныя на вачах агаломшанай публікі. Смеющийся
Вітаўт брацішка старэйшы мой, панятна. Ангел

Добавлено: [time]Сбт 13 Апр 2019 22:43:13[/time]
А! Да. Так змагаліся, так змагаліся з праваслаўнымі ў ВКЛ, ажно Скарына з'явіўся праз прыкладна сто гадоў са сваёю Бібліяй Рускай. Змагары, Ё.

Добавлено: [time]Вск 14 Апр 2019 00:06:21[/time]
Это всё фантазии. Достоверных писменных сведений про язычество восточно-славянских племён практически нет, археологии тоже.
Сёння вось гадавіна амерыканскага ракетамятання па Сірыі. Можа скажаце мне дакладна і даставерна, колькі і як было тых ракет выпушчана і пазбівана? Усяго толькі год прайшоў! Напэўна ж ёсць даставерная інфармацыя.  Непонимающий Непонимающий Непонимающий
« Последнее редактирование: 14 Апрель 2019, 01:07:26 от redbird » Записан

Правитель про поэта чаще всего не знает ничего. У поэта, безусловно, больше власти, чем у правителя. И главное — эта власть истинная, данная сверху. Он не самозванец. Он не узурпировал власть от жажды всеми править.  ©
Страниц  : 1  Все   Вверх
  Печать  
 
Перейти в:  

Войти
Войдите, чтобы добавить комментарий

Войдите через социальную сеть

Имя пользователя:
Пароль:
Продолжительность сессии (в минутах):
Запомнить:
Забыли пароль?

Контакт
Powered by MySQL Powered by PHP Мобильная версия
Powered by SMF 1.1.20
SMF © 2006-2024, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
| Sitemap
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страница сгенерирована за 0,108 секунд. Запросов: 20.