Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
Гродненский Форум
25 Апрель 2024, 09:40:15
Новости, реклама:
   Главная   Новости Гродно Помощь Игры Календарь Войти Регистрация   Меню
Гродненский Форум > Религия > Католицизм > Тема: Re: Бязгрэшнасць Папы
(Модераторы: Админ, RockeR, katolik) > Тема:

Сообщение #783393

Страниц  :   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Re: Бязгрэшнасць Папы  (Прочитано 6460 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
paroh
Гость


Email
« Ответ #0 : 23 Июль 2007, 22:33:59 »

Насамрэч, я дзяцюк з гадкімі рысамі характару.
 Пра якую структуру ідзе размова? Я звычайны чалавек, як кажуць, - калхознік. Нікога не прадстаўляю. Подпіс здыму, хаця ён нешта рэальнае адлюстроўвае. Аватар –няйтральны, па матывах Левітана. Генерырую я не стычкі, а спрэчкі. Думаю, лепш палаяцца на форуме, а ў рэале папіць піва. Не каго не пасылаў, не зняважыў, так мне здаецца. Назву Царквы Каталіцкай пішу з вялікай літары. Ў адрозненне ад каталіка  Паладзіна, Папаў Рымскіх па прозвішчам не называў- Ратцынгер і Вайтыла. Бо  Праваслаўная Царква лічыць Каталіцкую Царкву брацкай, благадатнай, святарства яе – законным. 1000 гадоў наша Царква чакае звароту заходніх хрысціянаў да Праваслаўя, і не выносіць ёй канчатковага прысуду. Таму я бяру благаславенне пры сустрэчы з ксяндзамі і заўсёды цалую ім руку, што вельмі здзіўляе апошніх, бо каталікі руку сваім святарам ужо даўно не цалуюць...Я не патрабую закрываць тэму “Католічество это круто” за хамскіх і бязглуздых пастоў, якія пішуцца прама-каб  пакрыўдзіць, зачапіць. Але я тоўстаскуры калгаснік і таму не крыўдую.
Калі Вас пакрыўдзіў мой пост- даруйце. Калі мадэратар загадае -я яго здыму. Але тэма цікавая сама па сабе, бо гэта фундаментальнае вучэнне Каталіцкай Царквы, якое адрознівае яе ад іншых. Што вы ведаеце пра гэта вучэнне? Як яго правільна разумець?


Записан
Страниц  :   Вверх
  Печать  
 
Перейти в:  

Войти
Войдите, чтобы добавить комментарий

Войдите через социальную сеть

Имя пользователя:
Пароль:
Продолжительность сессии (в минутах):
Запомнить:
Забыли пароль?

Контакт
Powered by MySQL Powered by PHP Мобильная версия
Powered by SMF 1.1.20
SMF © 2006-2024, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder
| Sitemap
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страница сгенерирована за 0,08 секунд. Запросов: 20.